Kumlama Cam Filmi

Yaşadığınız mekânlara dekoratif bir görünüm, kendi zevkinize uygun bir tarz kazandırmak için kumlama cam oldukça iyi bir seçim olabilir. Kumlama cam özel tekniklerle hazırlanan işlenmiş camlardır. Kullanacağınız alana uygun boyutlarda özel olarak hazırlanır. Bu da maliyetinin yüksek olmasına sebep olur. Şimdi ise istediğiniz alanlarda düşük maliyete, pratik bir şekilde uygulanan kumlama cam filmi ile istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz.

Kumlama Cam Filmi Nedir?

Cam filmi iç mekânlarda ve dış mekânlarda bulunan hemen hemen tüm cam yüzeylere uygulanabilen bir tür cam kaplama uygulamasıdır. Aynalı cam filmi, kumlama cam filmi, renkli cam filmi, vitray cam filmi, oto cam filmi, yüksek emniyetli cam filmi gibi çeşitleri vardır. Kumlama cam filmi, güneşin UV ışınlarının %90nını süzen, fazla ışığın yan etkilerinden mekânları koruyan ayrıca ısı yalıtımında da oldukça etkili olan bir uygulamadır. Cam filmi uygulaması ile %40a yakın ısı tasarrufu sağlanabilir.

Kumlama Cam Filmi Çeşitleri

Mimari projelerde dış cephe camları için kullanılan kumlama cam filmi tüm cepheye veya istenilen ebatta uygulanabilir. Bu uygulama desenli veya düz tercih edilebileceği gibi firma logosu veya arzu edilen grafik tasarımları ile kullanılabilir. Evlerde veya iş yerlerinde de dış cephelerde ya da iç bölmelerde renkli kumlama cam filmler kullanılabilir. Oldukça dekoratif olan bu uygulama yaşam alanınıza farklı bir tarz, sıcak bir ambiyans, modern bir hava katacaktır. Kumlama cam filmi çeşitlerini;

  • Yekpare kumlama
  • Desenli kumlama
  • Renkli kumlama
  • Logo veya grafik uygulamalı kumlama cam filmi olarak sıralayabiliriz.

Kumlama Cam Filmi Kullanım Alanları

Ev ve iş yerleri pencerelerine, mağaza vitrinlerine, banka, hastane, okul gibi alanlara, iç mekânlarda kapı,  oda bölme sistemleri gibi cam alanlara kolaylıkla uygulanabilen kumlama cam filmi dekoratif bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda cam balkon uygulamalarında, cam tavan uygulamalarında da pratik kullanım sağlar. Hemen hemen her mekâna rahatlıkla uygulanabilen kumlama cam filmi şık bir görünümün yanı sıra birçok kullanım avantajı sahiptir. Kumlama cam film uygulaması konforlu yaşam alanları yaratırken ısı ve ışık kontrolü ile verimlilik artışı ve enerji tasarrufu sağlar.

Kumlama Cam Filminin Avantajları

Yapılara kumlama cam filmi uygulaması güneş ışığının alana fazlaca girmesini önler. Işığın bir çalışma alanına fazla girmesi orada çalışanlarda rahatsızlık yaratır. Işığın yansıma ve kırılma etkileriyle göz kamaşması, baş ağrısı, dikkat dağınıklığı gibi etkiler oluşabilir. Bu da çalışanın verimini düşürür. Buzlama filmi uygulaması perde, güneşlik gibi eşyaların kullanımına gerek kalmadan bu etkileri ortadan kaldırır. Aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarını da süzdüğü için daha sağlıklı yaşam alanları sağlar.

Ofislerde ve diğer iç mekânlarda çalışanlar için ışıktan yeterince yararlanmasını sağlarken aynı zamanda içerinin görünürlüğünü oldukça fazla kısıtlayarak rahat ve özel bir ortam oluşmasına yardımcı olur.

Evlerde, balkonlarda, iş yerlerinde istenen mahremiyeti sağlarken ısı yalıtımına yardımcı olur ve tasarruf sağlar. Aynı zamanda güneşin fazla ışınlarının içeriye girmesini engelleyerek ev eşyalarının ya da büro mobilyalarının korunmasını sağlar.

Evinizi ya da ofisinizi dekore etmek istediğinizde veya bu alanlar değer katmak, bir değişiklik yaratmak, burada çalışanlara ve yaşayanlara konforlu bir alan sağlamak arzusundaysanız size kısa zamanda, uygun maliyette fırsatlar sunar.

Cam filmi uygulamaları ayrıca güvenlik standartlarını da yükseltir. Kullanılan film malzemesi camları daha dayanıklı hale getirir. Tüm avantajlarının yanı sıra oldukça şık görünümü ve kazandırdığı konfor sayesinde binaların, ofislerin ve evlerin değerini artırır.

Kumlama cam filminin başlıca özellikleri söz konusu olduğunda aşağıdaki maddeler karşımıza çıkmaktadır:

  • Yaşam alanlarında mahremiyetin korunmasını sağlar
  • Isı yalıtımı konusunda avantaj sağlar
  • Dekorasyon konusunda iddialı bir malzemedir
  • Ofis ve işyerlerinde rahat bir çalışma ortamının oluşturulmasını sağlar

Kumlama Cam Filmi Fiyatları

Piyasada birçok firmanın birçok farklı çeşit ve ebatlarında cam filmi bulabilirsiniz. Kullanılan teknik uygulamalara, film tabakasının ve baskı yöntemlerinin kalitesine göre fiyatlandırılmaktadırlar. Kumlama cam filmi için bizimle iletişime geçerek uygun fiyata kaliteli ürün ve hizmet için bilgi alabilirsiniz. Kumlama cam filmi ürünlerine dair en doğru ve isabetli bilgileri www.aynalicamfilmi.net internet sitesinden rahatlıkla edinebilirsiniz. Bu internet sitesinde yer alan telefon numarasından kumlama cam filmi uygulamasına dair pek çok ayrıntıyı da öğrenebilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Arayın