Güvenlik Cam Filmi

Güvenlik cam filmi uygulamasını daha çok çocuklu aileler başvurur. Bu camların en önemli özelliği cam kırılsa bile cam parçalarının etrafa saçılmamasıdır. Cam üzerinde bulunan tabaka cam parçalarının dağılmasını engeller. Bu sayede alanda bulunan kişilerin yaralanma ihtimali ortadan kaldırılır. Bu cam filmlerinde var olan solar versiyon ile aynı zamandagüneşten gelen zararlı ışınlardan da korunur.

Gerek insan gerekse alanlarda güneşe maruz kalan mobilyaların solması gibi olumsuz etkilerden tam olarak koruma sağlar. Bu sayede hem mobilyalar kısa sürede yıpranıp eskimez hem de insan güneş ışınlarına maruz kalmaz. Bir diğer noktada hırsızlık olaylarına karşı güvenlik cam filmleri önlem oluşturur.

Cam kırılsa bile kolay kolay parçalanmadığı için hırsızlığa mani olur, eğer mekan alarm sistemiyle korunuyorsa zamanında müdahale edilebilmesi için mekan sahiplerine müddet sağlar. Güvenlik cam filmi uygulaması estetik açıdan olumsuzluk yaratacak durumlara karşı önlem amaçlı yapıldığı için camların tümünü kaplayacak biçimde uygulanması gerekir. Dolayısıyla da cama sabitlenmesi çok daha basit olacaktır.

Güvenlik Cam Filmi Nedir?

Ankranj sistemi bulunan özel koruyucu özelliğe sahip bir cam filmi türüdür cevabı güvenlik cam filmi nedir? Sorusuna cevap olarak verilebilir. Daha çok iş yerlerinde ve fabrikalarda kullanılır. Bu alanlarda kaza ve benzeri hadiselerin yaşanma ihtimali daha yüksektir.

Çalışanların güvenliği açısından önemli bir husustur. Bu cam filmlerinin en önemli özelliği kırılmayan yapısıdır. Kuvvetli bir darbe aldığında bu camlar kırılmaz fakat çatlar. Bu durum camın parçalanıp, sağa sola saçılmasını ve etrafa zarar vermesini önler. Bu cam modelleri daha çok şeffaftır ve çizik gibi durumlara oldukça dayanıklıdır. Güvenlik cam filmi yalnız güvenlik açısından değil aynı zamanda maddi açıdan da katkı sağlar. Dolayısıyla da kırılmamaları bu açıdan avantajlıdır.

Güvenlik Cam Filmi Çeşitleri

 • Aynalı cam filmi: Malzeme yapısı dolayısıyla diğer cam filmlerinde farklı olarak üretilen bu cam filmi fiyatı, mekan içerisine güneş ışınlarının %18ini içeri alarak % 82 civarında geri yansıtmasıyla birlikte mekanın ferah kalmasını ve enerji tasarrufu yapmanızı sağlar. Bunun yanında dışarıdan içerinin görülmesini engelleyerek mahrumiyeti sağlar.
 • Buzlu cam filmi: Özellikle ofis iç bölmelerinde tamamen camla kaplı bölmelerin yarıya kadar olan alanlarının belirsizleştirilmesinde kullanılır. Ofisin iç tarafının görülmemesi işleyişin gizliliği açısından önemlidir. Camın üzerindeki bulanık görüntü çeşitli tasarımlarla kullanılabilir. Mesela bazı modellerde camın alt tarafı yarıya kadar tamamen buzlu görüntüyle kaplıyken, üst tarafı ise daha ince çizgiler halindedir.

Güvenlik Cam Filmi Kullanım Alanları

 • Konutlarda
 • Ofis ve iş yerlerinde
 • Mağazalarda
 • Fabrikalarda
 • AVM
 • Okullarda
 • Hastanelerde
 • Koruma altına alınan tüm alanlarda Rahatlıkla kullanılabilir.

Güvenlik Cam Filminin Avantajları

Sürekli olarak kullanım özellikleri geliştirildiği için; güvenlik cam filmlerine olan talep sürekli artış göstermektedir. Güvenlik cam filmlerin özellikleri ise aşağıdaki gibidir.

 • Cam parçalara ayrılmadığı için kişileri korur.
 • Yaralanma risklerini minimuma indirir
 • Alanda bulunan mobilya yada objeleri korur.
 • Hırsızlık olaylarında engel teşkil ettiği için caydırıcı olarak kabul edilir.
 • Camı daha kaliteli hale getirir.
 • Güneşin zararlı ışınları olan ultraviole ışınlarından gelecek olan zararları % 99 oranında engeller.
 • Güneşten gelen ısıyı % 16-20 civarında geriye döndürür ve fazla ısı almayı engeller.

Güvenlik Cam Filmi Fiyatları

Güvenlik cam filmi fiyatları cam filminin üretildiği yere ve uygulamayı gerçekleştiren hizmet sektörüne göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin Kore ve Amerikan malı güvenlik cam filmlerini mukayese edersek, Kore mallarının daha ekonomik olduğunu söyleyebiliriz.

Güvenlik cam filmleri normale göre daha kalındır. Montajı kolay dolayısıyla da sık tercih edilen filmler arasındadır. Uygulama esnasında şeffaf film kullanıldığında arzuya göre kat kat film kaplaması uygulanabilir. Şeffaf filmin camdaki görüntüsü asla fark edilmez. Güvenlik cam filmi ürünlerinin fiyatlarını mı merak ediyorsunuz? Söz konusu ürünlere dair en doğru bilgileri alarak; güvenlik cam filmi uygulaması mı yaptırmak istiyorsunuz? www.aynalicamfilmi.net internet sitesi tam da size göre nitelikli bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır.

Call Now ButtonHemen Arayın